چه قدر زود همه چیز میگذره ! همیشه میگفتم هرگز دوست ندارم که درگیر دنیای آدم بزرگا و پیچیدگی های دنیاشون بشم اما احساس میکنم این دنیا با تمام وجودش داره تلاش میکنه تا من رو از اون دوره بکشه بیرون ، هرچه سریع تر و پر قدرت تر ! شایدم لازمه اما من مثل کسی که گرفتار یه تندباد شده دستم رو پیچیدم دور درختی که حکم همون دوران رو داره   و سفت چسبیدمش تا مبادا من رو با خودش ببره !

هر روز که میگذره زندگی درسای جدیدی رو بهم میده مخصوصا راجع به ارتباط با دیگران و خصوصا جنس مخالف که تا حالا تجربه چندانی  در برخورد باهاشون نداشتم ! مخصوصا به عنوان همکلاسی ...اولین  چیزی رو که خیلی خوب فهمیدم این ِ که در ارتباط با دیگران جرئت داشته باش چه دختر چه پسر این یعنی وقتی داری باهاشون حرف میزنی یا برخوردی داری ، حالا سر هر موضوعی که پیش اومده همیشه خودت و حالت رو بزار تو اولیت یعنی به خودت اهمیت بده ! از حق خودت دفاع کن و نزار که با حرفاشون بهت توهین کنن یا حالت رو بد کنن.  پسرا معمولا رک تر از دختران یا جوری رفتار کن که به خودشون اجازه ندن باهات هر طور که میخوان رفتار کنن، حتی تر بهت نزدیک بشن که بخوان چیزی بگن‌ و یا اگر اجازه رو دادی از حقت دفاع کن ...نزار که طرف مقابلت فکر کنه که یه آدم ضعیفی ! متاسفانه چیزی که راجع به پسرای تو سن ۱۸ ...بیست تا الان دیدم وجود داره این ِ که زیادی ادعا دارن ولی در باطن به شدت ترسو ان ( البته این حرفا راجع به اکثریت هست نه همه ) یعنی اگر زمانی برات مزاحمتی ایجاد کردن از هیچی نترس راحت  بترسونش مطمئن باش که قیافه اش اون لحظه از ترس زرد میشه... شاید بخنده و مسخرت کنه که نترسیده ولی این شگرد همه شونِ تا بگن نترسیدن ولی مطمئن باش که دیگه بمیرن هم سمتت نمیان! متاسفانه آدمای مریض همه جا و همیشه هستن و درمانی هم ندارن جز بی تفاوتی ... به قول یکی از دوستام مثل یه مگس که وزوز میکنه ولی هر جوری که شده ازشون دوری کن یعنی نزار نزدیکت بشن به هر دلیلی حتی با چهره ی مهربون و سر به زیر ! دومین چیزی که فهمیدم این که هیچ کس اون طور که نشون میده نیست حتی میبینی صمیمی ترین دوستت تو دانشگاه میشه بدترین دشمنت البته من خودم این تجربه رو نداشتم اما وقتی رابطه ی "ن"و "ک" رو میبینم به این نتیجه میرسم .. و تو این پست به عنوان آخرین حرف میگم وقتی به همه اجازه دادی وارد حریم خصوصیت بشن و بتونن راحت باهات ارتباط داشته باشن و نزدیک بشن ...منتظر عواقبش هم باش که هر کس و ناکسی پاشو وارد حریمت کنه ! متاسفانه باید بگم یه سری از پسرا و ایضا دخترا زیادی پروان و جمله ی احترام‌احترام میاره درموردشون صدق نمیکنه . بهشون احترام بزاری بدتر رفتار میکنن و اگر بهشون رو بدی هم بدترتر پس دورشون یه خط قرمز بکش و کاری به کارشون نداشته باش :)

خب اینم از سری نوشته هایی که از اطرافم و تو این مدت متوجه شدم . به مرور مینویسمشون تا خودم یادم بمونه یه سری چیزارو و هم شاید کمکی به کسی کرد :) شاتوت هستم‌ مدافع حقوق بانوان :)

Miss shahtot